Co/kdo je Experiments?

NĚCO MÁLO O MNĚ … A EXPERIMENTS …

KDO JSEM? … Ne, nejsem švadlena, jak si mnozí často myslí😊. Původně jsem překladatelka. Po škole jsem se k tomu náhodou dostala a dlouhou dobu mi to vyhovovalo. I když jsem se díky tomu dostala až do mezinárodní organizace a pracovala nějakých 10 let v největším překladatelském servisu na světě v Lucemburku, tak mě překládání právničiny bavilo čím dál míň. Čím stereotypnější se stával můj profesní život, tím víc ožíval můj svět kreativní. Vyzkoušela jsem toho spoustu, ale nakonec – zejména během nedávného „období temna“, kdy jsem na tvoření měla více prostoru – začalo dominovat ŠITÍ. Zároveň začalo práce v mé původní profesi ubývat – až prakticky zmizela („ať žije AI☹“) – tak se konečně můžu kreativní práci věnovat full time😊.

Prošla jsem rekvalifikačním kurzem Dámské krejčové a hlavně šila opravdu intenzivně pro své okolí. Co si kdo vymyslel, snažila jsem se vyhovět, a tak jsem si získala celkem bohaté „portfolium“ ) sportovními tričky s potiskem pro motokrosový tým nebo oblečením z merina na lyže počínaje, přes saténové maturitní šatičky anebo kilt na metalové akce a župánkem pro mou mámu do nemocnice anebo psím oblečkem konče).

To je sice pěkné, ALE CO DÁL? Dělat všechno nejde. Tak se teď vracím ke své původní myšlence …. JAKÉ?

Jako teenager jsem začala poslouchat rockovou, punkovou a metalovou muziku. I když se mé obzory v muzice značně rozšířily, tak jsou mi tyto styly pořád nejbližší. A snad i proto jsem měla vždycky problém najít si pro sebe v běžných obchodech vhodné oblečení. Tak jsem byla nucena si začít šít svoje. Do práce, do divadla, na kolo nebo běžné nošení. Tak trochu v jiném stylu, než je obvyklé.

Mnozí by argumentovali, že k metalu patří černá (a popravdě řečeno i já to dlouho tak měla), ale já jsem začala mít ráda i barvy i vzory. Už jako dítě jsem je milovala, byla jsem jimi fascinovaná ve svém okolí. Pastelky jsem si neustále řadila podle odstínů, vzory na tapetě jsem dokázala pozorovat hodiny. Teď se k tomu pomalu vracím a mám radost, když se věci líbí i mým blízkým, kteří mají trpělivost při zkoušení a zdokonalování mých modelů. Někdy to trošku trvá, ale to jen proto, aby kousek fakt dobře vyhovoval a „sedl“ a splnil očekávání a taky, aby vydržel co nejdéle.

Jelikož jsem dost přírodní člověk, oblíbila jsem si především přírodní materiály jako len, bavlna, vlna nebo bambus. Pokud možno využívám místních zdrojů, anebo si vozím zajímavé kousky ze svých cest do ciziny. Z patchworku, kterým jsem kdysi začínala, mi zůstala dovednost využívat materiály do posledního zbytečku. Další věc, co mi v nabídce rock´n´metalové módy scházelo, je český původ materiálů. Taky mi přišlo škoda, že povětšinou jsou šité někde v dáli A NE U NÁS … v Česku … našimi šikovnýma ženami…

TAK JSEM SE DO TOHO PUSTILA!

Ne zrovna ráda tvořím na sklad, tak u mě na e-shopu a facebookových stránkách najdete spíše jen vzorky toho, co lze vytvořit, anebo limitované edice z materiálů, kterých mám omezené množství. Raději se domlouvám individuálně a stávající model upravuji podle přání, pokud je třeba.

Mimoto jsem se rozhodla dát k dispozici svou dílnu a její vybavení ostatním prostřednictvím sdílení... AŤ SI KAŽDÝ MŮŽE NAJÍT, KTERÁ TVORBA MU SEDÍ NEJVÍC … Takže se ráda setkávám s kreativci u sebe v dílně nebo na akcích a kurzech.

Myslím, že si může vybrat každý. AŤ JE ROCKER ANEBO NENÍ.

Mým heslem je:

„…NEJEN MUZIKOU ŽIV JE ČLOVĚK…. I ROCKER ČI METALISTA SPORTUJE, MÁ DĚTI, CHODÍ DO PŘÍRODY A DO PRÁCE ANEBO NA PLESY“ … jako každý jiný😊

Záznamy nebyly nalezeny...

Zpět do obchodu